KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGA®  

Podpořte hormonální rovnováhu a vitalitu těla 

Kraniosakrální jóga® staví na devíti pilířích: ⬇️:

Z překladu z latinského jazyka znamená  slovo "kraniosakrální"  lebko (cranio)-křížový (sacral), který mezi oběma poli páteře upravuje a harmonizuje rytmus (cirkulaci) mozkomíšního moku, který se tvoří v komorách mozku. Tato čirá a bezbarvá tělní tekutina obklopuje mozek a míchu, chrání tělo proti infekci a vyživuje ho. 

V kraniosakrální józe® používáme speciální pumpování (dynamický pohyb rukou),  který rozbíhá lymfu hlavně v uzlinách v podpaží a tím pomáhá odplavovat odpadní látky z těla. 

Pro dosažení stavu hlubokého uvolnění používáme pomůcku “spouštěče klidového bodu”, který pomáhá při relaxaci v tichu vnímat a zastavit se. Vyzkoušíte si také thajské masáže, které díky kývavému pohybu nejen rozkmitává, ale otvírá a uvolňuje ztuhlé svaly. 

Můj dar vidím v empatii, vnímání každého z vás a respektu k vašim možnostem. Lekce sestavuji na míru v souladu s s vámi nebo s celou skupinkou cvičících, ročním obdobím a cyklem měsíce. Vitalita po cvičení může přetrvávat několik dnů.

Těším se na vás!


Petra Netuka

Kraniosakrální terapeutka a pohybová lektorka

Certifikovaná instruktorka Kraniosakrální jógy®,  ZTV, Body and Mind a Stott pilates®

Představte si tělo jako elektrickou baterii,  

když tato elektřina volně proudí tělem, 

cítíme se zdravě.  A to chceme!

Nabízím

Individuální setkání 

na živo v Brně 

nebo online odkudkoliv

Skupinkové setkání 

kurzy v Brně, 

workshopy po celé ČR

Kdo vás bude provázet kraniosakrální jógou®?

Vaší průvodkyní kraniosakrální jógou® bude Petra Netuka, pohybová terapeutka, lektorka a instruktorka jógy. 

Petra má bohaté zkušenosti s lektorováním,  kraniosakrální terapií, aromaterapií, masáží a dalšími metodami péče o tělo a duši, je  také držitelkou certifikátu Kraniosakrální jóga®, který získala po ročním studiu v roce 2018 od zakladatelky této metody, Lucie Uhlířové.

Reference a pocity z kraniosakrální jógy

☀"Kamarádi, máte rádi jógu? Nebo ani moc nemáte, protože si myslíte, že nejste dost pružní, silní, nemáte ty správný elasťáky, nebo tvary...Kraniosakrální jóga v podání Peti by se vám líbit mohla, vítány jsou tu všechny tvary a skupenství.

Mě tenhle přístup velmi oslovil! Můj lidový popis: jde o cvičení snadných ásán, do kterých zapojujete takové pidi pulzace...a pak se stane nějaké mozkomíšní kouzlo a bude ve vás vše krásně klouzat a proudit. Je možné, že v relaxaci na tzv. kraniosakrálním bodu (fazole ve fusekli) pak zažijete blaženost. Jako já na Petry jarním workshopu. Teď musím vynechat, ale vy běžte! I kdyby bylo tropicky, v Jógamatce máme klima příjemné a cvičení jak vánek vás nezapotí."

Jitka Balášová, psychoterapeutka, majitelka studia Jógamatka v Brně

"Je vidět, že Peťa má v organizování seminářů již velké zkušenosti i schopnost vnímat potřeby účastníků. Vybírá příjemné prostory, kde se semináře konají. Na spolupráci si vybírá lektory, s kterými se doplňuje. Seminář na téma Psoas -  tekuté tělo,kterého jsem se zúčastnila, byl více praktický, než teoretický, což mě udrželo ve větší pozornosti a díky velkému množství cvičení, jsem si odnesla praktické zkušenosti."

Eliška Z., regresní terapeutka

"Lekce kraniosakrální jógy byla vždy příjemným probuzením a dodáním energie do nového dne. Zároveň jsem se naučila nové techniky, jak s lehkostí a jemností vnímat své tělo a starat se o něj.

Děkuji za lekce a přeji pohodu a klid do dalších dní. "


Klára U., klientka pravidelného kurzu KSJ


"Na lekce kraniosakrální jógy s Peťou jsem se každý týden těšila. Ranní zastavení se, naladění se na nový den, protažení těla a "rozpumpování" energie dle svých potřeb. A na závěr různé opečovávací techniky thajských masáží byli doslova jako pohlazení těla i duše. Doporučuju všemi deseti:)"

Nina Urbánková, tradiční čínská medicína