JÓGOVÉ WORKSHOPY

KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGA® 

Jóga podle ročního období, 

podpořte hormonální rovnováhu a vitalitu těla 

Můžete se těšit na jemné, uvolňující, protahující i posilující jógovou sestavu. Lekce je vhodná pro každého. Do pozic přidává pumpování rukou, které podporuje proudění látek v tkáních a dostává celé tělo do souladu s jeho přirozeným rytmem.  Pro dosažení stavu relaxace a zastavení myšlenek používáme pomůcku - klidový bod

Během cvičení rozvíjíte svou funkční sílu, ohebnost, uvolnění fascií, rovnováhu, dech a tekutost v tkáních, což přispívá k postupnému nárůstu energie, vitality a zlepšení funkce mozku. 

Můžete se těšit na přednášku, kde se dozvíte které orgány odpovídají ročnímu období, jak je můžeme podpořit stravou, bylinkami a kořením. Ukážeme si, které body můžeme stimulovat sami doma a v jakých situacích akupresuru použít. 

Cvičíme pomalým tempem, který má aspekty zdravotního cvičení, proto je vhodné jak pro úplné začátečníky bez zkušenosti s jógou, tak i pro ty, kteří praktikují jógu a rádi ochutnávají nové obzory v józe.

INFO & REZERVACE  ZDE > 

Energie jara je zrychlená, rozpínavá, stoupá nahoru.

Bere s sebou to dobré i to špatné.

Nechte energii pomalu růst a sílit. Uvolněte jí cesty protahováním. 

Přijmete jaro takové jaké je.

Balzámem na hněv je laskavost

INFO & REZERVACE  ZDE > 

Léto je spojeno s elementem ohně, který vládne srdce a tenkému střevu.

K srdci patří emoce radosti a jeho zvukem je smích. 

Pokud je naše „Srdce v dobré kondici“, projevujeme se láskyplně, jsme spokojení a žijeme v radosti.

PODZIM

INFO & REZERVACE  ZDE > 

Podzim symbolizuje změnu, uzemnění a uvolnění. 

Stejně tak jako se cyklicky mění příroda, tak i my, můžeme přizpůsobit naše každodenní návyky, cvičení jógy, nastavení mysli a výběr potravin tak, aby nám bylo i na podzim stále dobře.

ZIMA

INFO & REZERVACE  ZDE > 

Zimě vládne element vody, vládce jinu.

Dozvíte se jak se podpořit v období zimy, jak chránit ledviny, centrum životní energie, jak projít zimou ve skvělé kondici, a jak přispůsobit jídlelníček  v tomto elementu. 

Nenechte s ujít spoustu praktických tipů na zimu.

Představte si tělo jako elektrickou baterii,  

když tato elektřina volně proudí tělem, 

cítíme se zdravě.  A to chceme!

Kdo vás bude provázet kraniosakrální jógou®?

Vaší průvodkyní kraniosakrální jógou® bude Petra Netuka, pohybová terapeutka, lektorka a instruktorka jógy. 

Petra má bohaté zkušenosti s lektorováním,  kraniosakrální terapií, aromaterapií, masáží a dalšími metodami péče o tělo a duši, je  také držitelkou certifikátu Kraniosakrální jóga®, který získala po ročním studiu v roce 2018 od zakladatelky této metody, Lucie Uhlířové.

Reference a pocity z kraniosakrální jógy

☀"Kamarádi, máte rádi jógu? Nebo ani moc nemáte, protože si myslíte, že nejste dost pružní, silní, nemáte ty správný elasťáky, nebo tvary...Kraniosakrální jóga v podání Peti by se vám líbit mohla, vítány jsou tu všechny tvary a skupenství.

Mě tenhle přístup velmi oslovil! Můj lidový popis: jde o cvičení snadných ásán, do kterých zapojujete takové pidi pulzace...a pak se stane nějaké mozkomíšní kouzlo a bude ve vás vše krásně klouzat a proudit. Je možné, že v relaxaci na tzv. kraniosakrálním bodu (fazole ve fusekli) pak zažijete blaženost. Jako já na Petry jarním workshopu. Teď musím vynechat, ale vy běžte! I kdyby bylo tropicky, v Jógamatce máme klima příjemné a cvičení jak vánek vás nezapotí."

Jitka Balášová, psychoterapeutka, majitelka studia Jógamatka v Brně


"Je vidět, že Peťa má v organizování seminářů již velké zkušenosti i schopnost vnímat potřeby účastníků. Vybírá příjemné prostory, kde se semináře konají. Na spolupráci si vybírá lektory, s kterými se doplňuje. Seminář na téma Psoas -  tekuté tělo,kterého jsem se zúčastnila, byl více praktický, než teoretický, což mě udrželo ve větší pozornosti a díky velkému množství cvičení, jsem si odnesla praktické zkušenosti."

Eliška Z., regresní terapeutka

"Lekce kraniosakrální jógy byla vždy příjemným probuzením a dodáním energie do nového dne. Zároveň jsem se naučila nové techniky, jak s lehkostí a jemností vnímat své tělo a starat se o něj.

Děkuji za lekce a přeji pohodu a klid do dalších dní. "


Klára U., klientka pravidelného kurzu KSJ


"Na lekce kraniosakrální jógy s Peťou jsem se každý týden těšila. Ranní zastavení se, naladění se na nový den, protažení těla a "rozpumpování" energie dle svých potřeb. A na závěr různé opečovávací techniky thajských masáží byli doslova jako pohlazení těla i duše. Doporučuju všemi deseti:)"

Nina Urbánková, tradiční čínská medicína