KRANIOSAKRÁLNÍ   JÓGA®  

Podpoříte hormonální rovnováhu a vitalitu těla. 

Cvičení  posiluje a  pracuje na úrovni tkání, fascií, vědomí.

Zažijete jemné uvolněné plynutí a ponoření se do svého těla.

Je povzbuzením pro harmonizaci emocí a k otevření radosti.

Cvičení je bez nadměrného úsilí, zaměřený na prožitek, vnímání a vnitřní pocit.


VNÍMÁNÍ SEBE A VLASTNÍHO TĚLA SKRZE POHYB

WORKSHOP

LETNÍ KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGA 

Síla slunovratu 

Při letním slunovratu nastává nejdelší den a nejkratší noc.

Magický čas, kdy převládají nebeské – yangové energie.

Přijměte pozvání na letní workshop, kde přivítáme slunovrat  kraniosakrálním pozdravem slunci, který můžeš cvičit kdykoliv a kdekoliv.  Je účinný a jednoduchý.

Léto je spojeno s elementem ohně, který vládne srdce a tenkému střevu, což jsou orgány zajišťující oběh krve a zahřívání těla. Zdravé srdce potřebuje pravidelné cvičení, aby udržovalo oběhový systém v dobrém stavu. Stlačování a protahování má vliv na celou síť pojivové tkáně, zlepšuje její hydrataci, pružnost a schopnost přenášet informace. 


K srdci patří emoce radosti a jeho zvukem je smích. Pokud je naše „Srdce v dobré kondici“, projevujeme se láskyplně, jsme spokojení a žijeme v radosti.

Fascie uspořádává hmotu těla,

kost křížová tělo uzemňuje.

„Cesta sama nám dává energii po ni jít. Stačí jí jen následovat. Francis L.Minerve 

Cvičení je i pro úplně začátečníky bez zkušenosti s jógou, pro všechny, kteří chcete okusit něco jiného.

Místo konání workshopu

 Adresa: 

 Datum: 

 Počet: 

 Cena: 

 Přihlášky: 

Kraniosakrální jóga® je  vedená tak, aby tělo bylo v souladu s přírodou. Vychází ze spojení z hatha jógy a kraniosakrální terapie (tzv. ošetření neurokrania), je tedy jógou terapeutickou, vycházející z osteopatie. Budeme rozvíjet to, co můžete nejvíce ovlivnit, a to funkční sílu, ohebnost, uvolnění fascií, rovnováhu, dech i tekutost v tkáních, která zajistí postupný nárůst energie, vitality a zlepšení funkce mozku.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk. 

I když považuji účast na všech čtyřech workshopech za výhodu, je možné se zúčastnit i jednotlivých segmentů. 


Petra Netuka

je certifikovanou lektorkou kraniosakrální jógy.

Dlouhá léta praktikuje a lektoruje jemnou a harmonickou formu jógy, zaměřenou na zdravotní aspekty. Přijměte pozvání na prožití kraniosakrální jógy® , která rozpohybovává páteř a klouby v oblasti mezi lebkou (cranio) a křížovou kostí (sacrum). Radost v nás uvádí buňky do pohybu a rozproudění energie přináší ozdravný efekt. Je to vyživujících a  inspirující síla, probouzející život.


WEB: harmonie-pohybu.cz

FB stránky: https://www.facebook.com/harmoniepohybu/ 

Vnitřní radost probouzející vitalitu 

v pozornosti a  uzemnění

CVIČENÍ: Vnímání nebe a země

Postavte se vzpřímeně s chodidly od sebe na šíři ramen a palci u nohou ve směru pomyslných kolejí, které vedou dopředu do nekonečna. Kolena jsou odemčená a možná i trochu pokrčená.

Váhu přeneste do centra chodidel tak, že se budete mírně houpat zepředu dozadu, až najdete střed. 

Skrze uvolněná a otevřená chodidla necháte váhu těla klesat do země. Pánev je umístěna přímo nad chodidly a kolena jsou stále uvolněná.  Nadechněte se do oblasti kyčlí a postupně uvolněte jakékoliv napětí v celé pánvi. Představte si, že dolní část vašeho těla těžkne a jeho váha dále klesá do podložky. Věnujte pozornost kostrči, která směřuje přímo do středu země, a vy tuto linii v představě sledujete. Nyní můžete s pozorností přejít k hrudnímu koši, který se nachází přímo nad pánví. S každým nádechem ho můžete lehce rozšířit.  Mezi pažemi a hrudníkem utvořte volný prostor. Hlavu usaďte pohodlně na krk tak, abyste cítili volný prostor v zadní části lebky. Svou pozornost přesuňte na vrcholek hlavy, zatímco spodní část těla zůstává uvolněná a nadále se poddává gravitaci. Představte si zlatou nit, která vychází z vrcholu vaší hlavy a táhne vás směrem vzhůru k vaší osobní hvězdě daleko ve vesmíru. Zůstaňte ve spojení s těmito dvěma protichůdnými pocity, se stabilitou, tíhou a uvolněním ve spodní části těla, a s otevřeností, světlem a pocitem nekonečného prostoru v horní části těla. Představte si, že síla země vá ukotvuje a síla nebe vás povznáší. Obě dohromady protahují vaši páteř na maximum. Setrvejte v tomto pocitu několik minut. Potom se uvolněte aa zlehka se pohne nebo protáhněte.

CVIČENÍ:  Pozornost k sobě 

Všemu čemu věnujeme pozornost, tomu věnujeme energii a to sílí. Pokud nevěnujeme pozornost myšenkám, budou slábnout a rozpadat se. Stejně tak je tomu i s emocemi.

Jak zůstat ve své přirozenosti? První, co je nutné udělat, je věnovat si chvilku pozornosti sami sobě. Vypnout svět pěti smyslů a ponořit se do vnímání pocitů mysli a těla. Tedy do meditace. Většina lidí utečne na počátku, protože na počátku je mysl tak orientovaná na vnímání světa, že veškeré světlo je pro Vás tam venku. Ale je to jen iluze. Světlo je totiž všude! A v mysli je opravdová tma, protože máte zavřené oči k sobě. Svou pozornost. To jsou ty jediné a pravé oči. Nevidět očima, ale pozorností. Vaše oči - pozornost se musí teprve rozkousat, přizpůsobit s enové situaci. zmapovat prostor, který se otvírá. A to není hned. Vnímáte své myšlenky, ale ještě je tma a vy si v té tmě myslíte, ž jste myslí, tělem...


Ke cvičení můžete použít klidový bod (pomůcka, která zastavuje mozkomíšní mok ve čtvrté mozkové komoře).  Díky tomu stavu utichnou všechny myšlenkové procesy a dojde k okamžitému přeladění v mozkových rytmech. Tento stav je možné si udržet po celý zbytek hodiny. Ale to chce cvik, udržet se v nerozptylování sebe sama a pozornosti směřující k prožívání přítomnosti. 


citace z knihy Kraniosakrální jóga

Dělejte věci radostně bez připoutání k výsledku.

Tak jako dítě maluje a nestará se, kde bude jeho obrázek užitečný. 

Bez připoutání, ponoření do přítomného okamžiku. 

Francis L. Minerve