KRANIOSAKRÁLNÍ   JÓGA®  

Podzim symbolizuje změnu, uzemnění a uvolnění. Řekneme si, jak elegantně procházet mezi ročními obdobími. Stejně tak jako se cyklicky mění příroda, tak i my, můžeme přizpůsobit naše každodenní návyky, cvičení jógy, nastavení mysli a výběr potravin tak, aby nám bylo i na podzim stále dobře.
VNÍMÁNÍ SEBE A VLASTNÍHO TĚLA SKRZE POHYB

WORKSHOP

PODZIMNÍ KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGA 

Zažijte sílu dechu v listopadu!

Je čas zpomalit a naladit se na přírodu.

Naše tělo i mysl potřebují odpočinek a relaxaci, které nám pomohou překonat únavu a smutek. Nenechte se ovládat technologiemi a tlakem na dokonalost, ale naslouchejte svému vnitřnímu rytmu. Podzim je k tomu ideální roční období.

Listopad je měsíc, kdy naše plíce potřebují nejvíce péče. Plíce jsou naše dveře k životodárnému kyslíku, který nás naplňuje energií a vitalitou. Plíce také odvádějí z těla škodlivý oxid uhličitý, který vzniká při metabolismu. Pokud jsou naše plíce oslabené, trpíme špatným dýcháním, záněty sliznic, lymfatickými poruchami, astmatem, dušností, kašlem a dalšími obtížemi.

Chcete se těchto problémů zbavit a dýchat plnými plícemi? Přijďte vyzkoušet speciální jógový workshop, který zacílí na vaše plíce a podpoří jejich očistu a posilování. Použijeme esenciální olej na podporu dýchacích cest, dechové cvičení a léčivou vizualizaci a afirmace. Navíc vám to může pomoct snížit překyselení organismu, které je často způsobeno špatným dýcháním.

Kraniosakrální jóga je jemná a meditativní forma jóga.  Je vhodná pro každého, kdo chce zpomalit, relaxovat a prohloubit své vnímání sebe sama a svého okolí.

Přihlaste se na workshop, který vám pomůže uvolnit napětí, zklidnit mysl a harmonizovat tělo.

Workshop se koná v neděli 26. listopadu od 15 do 19:30 hodin v Studiu Jógamatka. Cena je 890 Kč. Místa jsou omezená, tak neváhejte a rezervujte si své místo ještě dnes. Těšíme se na vás!

PODZIM

„Cítíte se tak jak dýcháte a dýcháte, tak jak se cítíte. Změňte to a buďte blažení.“ Francis L.Minerve 

Cvičení je i pro úplně začátečníky bez zkušenosti s jógou, pro všechny, kteří chcete okusit něco jiného.

Kraniosakrální jóga® je  vedená tak, aby tělo bylo v souladu s přírodou. Vychází ze spojení z hatha jógy a kraniosakrální terapie (tzv. ošetření neurokrania), je tedy jógou terapeutickou, vycházející z osteopatie. Budeme rozvíjet to, co můžete nejvíce ovlivnit, a to funkční sílu, ohebnost, uvolnění fascií, rovnováhu, dech i tekutost v tkáních, která zajistí postupný nárůst energie, vitality a zlepšení funkce mozku.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk. 

I když považuji účast na všech čtyřech workshopech za výhodu, je možné se zúčastnit i jednotlivých segmentů. 


Petra Netuka

je certifikovanou lektorkou kraniosakrální jógy.

Dlouhá léta praktikuje a lektoruje jemnou a harmonickou formu jógy, zaměřenou na zdravotní aspekty. Přijměte pozvání na prožití kraniosakrální jógy® , která rozpohybovává páteř a klouby v oblasti mezi lebkou (cranio) a křížovou kostí (sacrum). Radost v nás uvádí buňky do pohybu a rozproudění energie přináší ozdravný efekt. Je to vyživujících a  inspirující síla, probouzející život.


WEB: harmonie-pohybu.cz

FB stránky: https://www.facebook.com/harmoniepohybu/ 

Dělejte věci radostně bez připoutání k výsledku.

Tak jako dítě maluje a nestará se, kde bude jeho obrázek užitečný. 

Bez připoutání, ponoření do přítomného okamžiku. 

Francis L. Minerve