Kvalifikace Body & Mind

LICENCE / INTENZIVNĚJŠÍ ŠKOLENÍ

2010 FBGA Akreditace MŠMT ČR Instruktor  BODY AND MIND (jóga, pilates, posilování);

2011  Intenzivní týdenní školení dynamické hatha yogy - KNOFF YOGA Ⓡ - učitelka Nicky Knoff (nar. 1938) z Austrálie;

2016-2018 Certifikovaná instruktorka  KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGY Ⓡ  -spojení hatha jógy a kraniosakrální terapie - učitel L. Uhlířová a Radek Novák  z Pardubic;

2018 FBGA Akreditace MŠMT ČR Instruktor ZDRAVOTNÍ TĚLESNÉ VÝCHOVY,  Brno;

2019 certifikovaná poradkyně pro citlivou péči po porodu pro maminky a miminka ALPHA NURSING Ⓡ - učitelka Lisa Mona Boysen (nar.1938) z Norska;

2022 ACCESS BARSⓇ  Kvantová akupresura hlavy Access Bars, tzv. uvolnění skrze body na hlavě, Brno;

2022 STOTT PILATES na podložkách Intensive Mat-Plus™ 2nd Edition l.  - učitel Jitka Miškářová (Kadishi), Brno;

2023 STOTT PILATES na podložkách Advanced Matwork  - pokročilý kurz pro instruktory - učitel Jitka Miškářová (Kadishi), Brno;

ABSOLVOVANÉ DALŠÍ ODBORNÉ /FYZIOTERAPEUTICKÉ WORKSHOPY /  KURZY / SEMINÁŘE​ 

Kraniosakrální terapie a pohyb (od roku 2016, dosud):


Pohyb a péče pro těhotné a po porodu:


Vzdělání v oblasti jógy, pilates, fyzio:


SEMINÁŘE V POHYBU s dětmi:


SEMINÁŘE V SEBEROZVOJI:


MASÁŽE:


Zajímám se o :

PETRA NETUKA


Pohybová specialistka, 

kraniosakrální terapeutka,

instruktorka jógy a pilates,

průvodkyně pro ženy v těhotenství,

organizátorka vzdělávacích akcí a pobytů.Můj příběh.... po rozbalení

Byla jsem dítě, které neumělo sedět na místě. Sporty byly mojí vášní a už ve svých sedmi letech jsem se seznámila s adrenalinem díky závodění na čtyřkolových minikárách. Tento sport mě provázel až do puberty. Díky tomuto sportu jsem se naučila vytrvalosti a schopnosti přijmout prohru. 

I když jsem stále běhala, skákala a dělala gymnastiku, mé záda si začala stěžovat a volaly po jiném druhu pohybu. A tak jsem se v deseti letech poprvé setkala s jogou, kterou mi doporučil lékař kvůli mé počáteční skolióze. Postupně jsem ochutnávala další sporty, včetně tance, a objevovala nové způsoby pohybu. 

Když mi bylo 23 let, začaly mě trápit zdravotní potíže se zády, způsobené přetěžováním a přílišným cvičením. Primář mi doporučil klidnější a jemnější cvičení. A tak jsem se vrátila k joze, kterou jsem nejdříve považovala za nudnou. Ale co mě překvapilo, byl neskutečný relaxační účinek z pomalého pohybu. V roce 2005 jsem objevila Iyengar jogu v Brně, která mě fascinovala svým důrazem na detail a precizní provedení ásan, včetně využívání různých pomůcek. 

Postupně jsem začala prozkoumávat další styly jogy a jemná hatha jóga se mi stala blízkou. Nastala nová etapa, kdy jsem se učila relaxovat, odpočívat a zároveň neztrácela vášeň pro sporty, kterými jsem žila. 

S nástupem těhotenství a narozením dcery v roce 2012 se otevřela nová kapitola mého života, která mě přivedla k psychoterapeutickému rozvoji. Setkání s úžasnou psychoterapeutkou M. L. Boyesen mě zavedlo k metodě Alpha nursingⓇ, zaměřené na péči o těhotné ženy, matky a cvičení s dětmi. 

V roce 2014 jsme zrodili s kamarády první jógový festival v Brně LYLB. Tři dny plné jógy v centru Brna. Lektoři z České republika a zahraničí. Přednášky, meditace, veganské jídlo a jarmark. Na festivalu jako spoluzakladatel jsem spolupracovala krásné tři roky.

Po porodu jsem potřebovala posílit svůj hluboký stabilizační systém, tzv. core, a zde mi hodně pomohl Pilates, jehož jsem se následně stala lektorkou. 

Touha po poznání mě přivedlo k ještě hlubšímu poznání těla a mysli. Propojení kraniosakrální terapie s jógou, která byla novinkou v ČR. Po prvním víkendovém výcviku v roce 2016 mě metoda KSJ nadchla natolik, že jsem se rozhodla ji studovat dál u Lucie Uhlířové. Celý výcvik byl intenzivním zážitkem, kdy jsme prozkoumávali vliv každého sezónního období na naše tělo. Po roce studia u Lucie a Radka jsem se rozhodla tuto unikátní metodu šířit.

Současně jsem do Brna zvala vynikajícího pohybového terapeuta Martina Ďuriše ze Slovenska, na víkendové workshopy zaměřené na tekuté tělo, kraniosakrální pohyb a Čchi-kung. 

A dosud pokračuje má cesta objevování kraniosakrálního pohybu a systému těla s dalšími učiteli, a já se těším, kam mě mé dobrodružství ještě zavede! 

Letitými zkušenostmi vím, že je potřeba se udržovat pravidelným pohybem, 

zároveň se nepřetěžovat a umět tělo i mysl nechat relaxovat, jedině tak nastane rovnováha. 

Tělo je moudré, dá hned najevo, že je třeba udělat něco jinak.

 Ráda tělu naslouchám, snažím se být k němu ohleduplná a laskavá.

Pohyb dává sílu řešit problémy života s větším klidem a nadhledem.