Kvalifikace Body & Mind

Letitými zkušenostmi vím, že je potřeba se udržovat pravidelným pohybem, 

zároveň se nepřetěžovat a umět tělo i mysl nechat relaxovat, jedině tak nastane rovnováha. 

Tělo je moudré, dá hned najevo, že je třeba udělat něco jinak.

 Ráda tělu naslouchám, snažím se být k němu ohleduplná a laskavá.

Pohyb dává sílu řešit problémy života s větším klidem a nadhledem. 

LICENCE 

2010 FBGA Akreditace MŠMT ČR Instruktor  BODY AND MIND (jóga, pilates, posilování);

2011  Intenzivní týdenní školení dynamické hatha yogy - KNOFF YOGA Ⓡ - učitelka Nicky Knoff (nar. 1938) z Austrálie;

2016-2018 Certifikovaná instruktorka  KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGY Ⓡ  -spojení hatha jógy a kraniosakrální terapie - učitel L. Uhlířová a Radek Novák  z Pardubic;

2018 FBGA Akreditace MŠMT ČR Instruktor ZDRAVOTNÍ TĚLESNÉ VÝCHOVY,  Brno;

2019 certifikovaná poradkyně pro citlivou péči po porodu pro maminky a miminka ALPHA NURSING Ⓡ - učitelka Lisa Mona Boysen (nar.1938) z Norska;

2022 STOTT PILATES na podložkách Intensive Mat-Plus™ 2nd Edition l.  - učitel Jitka Miškářová (Kadishi), Brno;

2023 STOTT PILATES na podložkách Advanced Matwork  - pokročilý kurz pro instruktory - učitel Jitka Miškářová (Kadishi), Brno;

ABSOLVOVANÉ DALŠÍ ODBORNÉ WORKSHOPY /  KURZY / SEMINÁŘE​ 

od roku 2010 až dosud


1) KRANIOSAKRÁLNÍ terapie a pohyb (od roku 2016 až dosud):2) JÓGA, PILATES  jednodenní/víkendové semináře:


pro těhotné a po porodu:


pro děti:


3) MASÁŽE:


4) SEMINÁŘE V SEBEROZVOJI:

PETRA NETUKA


Můj příběh.... po rozbalení

Byla jsem dítě, které neumělo sedět na místě. Sporty byly mojí vášní a už ve svých sedmi letech jsem se seznámila s adrenalinem díky závodění na čtyřkolových minikárách. Tento sport mě provázel až do puberty. Díky tomuto sportu jsem se naučila vytrvalosti, touhy se učit a schopnosti přijmout prohru. A díky turistickému oddílu jsem se naučila vnímat krásu přírody, putovat v dětství s batohem na zádech, spát pod širákem nebo stanem.

I když jsem stále běhala, skákala a dělala gymnastiku, mé záda při rychlém růstu si začala stěžovat a volaly i po jiném druhu pohybu. A tak jsem se v deseti letech poprvé setkala s jógou, kterou mi doporučil lékař kvůli mé počáteční skolióze a taky mé lordóze. Postupně jsem ochutnávala další sporty. Zamilovala jsem se ve 12 letech do scénického tance a objevovala nové, citlivé způsoby pohybu v těle. 

Když mi bylo 23 let, začaly mě intenzivně trápit zdravotní potíže se zády, způsobené mým přetěžováním a přílišným cvičením v posilovně. A tak jsem se vrátila k tradiční józe, kterou jsem nejdříve považovala za nudnou. Ale co mě překvapilo, byl neskutečný relaxační účinek z pomalého pohybu. V roce 2005 jsem objevila Iyengar jógu v Brně, která mě fascinovala svým důrazem na detail a precizní provedení ásan, včetně využívání různých pomůcek. 

Postupně jsem začala prozkoumávat další styly jógy a jemná hatha jóga se mi stala blízkou. Nastala nová etapa, kdy jsem se učila relaxovat, odpočívat a zároveň neztrácela vášeň pro sporty, kterými jsem žila. 

S nástupem těhotenství a narozením dcery v roce 2012 se otevřela nová kapitola mého života, která mě přivedla k psychoterapeutickému rozvoji. Setkání s úžasnou psychoterapeutkou M. L. Boyesen mě zavedlo k metodě Alpha nursingⓇ, zaměřené na péči o těhotné ženy, matky a cvičení s dětmi. Stala jsem se lektorkou této metody.

Po porodu jsem potřebovala posílit svůj hluboký stabilizační systém, tzv. core, a zde mi hodně pomohl Pilates, jehož jsem se následně stala lektorkou. 

V roce 2014 jsme zrodili s kamarády první jógový festival v Brně LYLB. Bylo to mé druhé dítě, má první neziskovka. Tři dny plné jógy v centru Brna, bylo to velké. Lektoři z České republika a zahraničí. Přednášky, meditace, veganské jídlo a jarmark. Na festivalu jsem pracovala tři krásné roky.

Touha po poznání mě přivedlo k ještě hlubšímu poznání těla a mysli. Propojení kraniosakrální terapie s jógou, která byla novinkou v ČR. Po prvním víkendovém výcviku v roce 2016 mě metoda KSJ nadchla natolik, že jsem se rozhodla ji studovat dál. Celý výcvik byl intenzivním zážitkem, kdy jsme prozkoumávali vliv každého sezónního období na naše tělo. Po roce studia jsem se rozhodla tuto unikátní metodu šířit.

A dosud pokračuje má cesta objevování kraniosakrálního pohybu a kraniosakrální terapie, systému a tekutosti těla, s dalšími učiteli....